تبلیغات
faezoon20 - دسته بندی درب های ضد سرقت موجود در بازار ایران
 
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

   

دسته بندی درب های ضد سرقت موجود در بازار ایران
جمعه 21 اسفند 1394 ساعت 01:47 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست محمد ترابی | ( نظرات )


درب های ضد سرقت

حال به دسته بندی درب های ضد سرقت موجود در بازار ایران بر طبق شکل ظاهری معین ات فنی آنها می پردازیم:
۱- درب ضد سرقت ترک
۲-درب ضد سرقت ایرانی
۳-درب ضدسرقت چینی
در حالت کلی می توان گفت دربهای ضد سرقت از نظر روش تولید معین ات ظاهری و شکل آنها به دو طرح ترک چین باز می گردند و این را بایستی در نظر داشت که دربهای ضد سرقت چینی نیز از دربهای ایتالیایی الگو برداری شده اند. اما دربهای ضد سرقت ایرانی که پیشتر در دسته بندی های انواع درب ضد سرقت قرار داده بودیم از نظر ظاهری کاملا مشابه دربهای تهیه ترکیه در بعضی موارد محدودتر کاملا مشابه دربهای تهیه چین است .به شباهت دربهای ضد سرقت ایرانی به دربهای ضد سرقت ترک این دو مورد را در دسته قرار می دهیم.تولید کنندگان دربهای ضد سرقت ترک که در ایران کار می کنند چارچوب های را از تولید کنندگان داخل کشور خریداری می کنند یا خود اقدام به تولید این چارچوب ها در داخل کشور می نماید ولی یراق آلات این دربها عموما از کالاها تهیه ترکیه مصرف می شود که در صدر آنها مجموعه KALE ترکیه است که اهمیت جهت ای را در بازار ایران به اختصاص داده است.

در ادامه به توضیح مختصری در مورد فرق های درب ضد سرقت ترک و چینی خواهیم پرداخت:
نخستین فرق در چارچوب این دربها است به گونه ای که چارچوب دربهای ضد سرقت چینی به صورت تخت بوده و اختلاف کمی بین سطوح بیرونی لنگه درب وجود دارد. در حالی که این اختلاف در دربهای ضد سرقت ترک بیشتر است .دومین فرق ی که در ظاهر کاملا معین است فرق در لولاهای این درب ها است .لولاهای دربهای ضد سرقت ترک از سمت داخل قابل مشاهده بوده کاملا معین است اما لولاهای دربهای ضد سرقت چینی مخفی است نه از داخل نه از بیرون قابل تشخیص ناست .فرق سوم را می توان در رویه این دربها دانست به گونه ای که رویه درب ضد سرقت چین به صورت فلزی (استیل) با رنگ کوره ای الکترواستاتیک می باشند . ولی رویه دربهای ضد سرقت ترک به دو دسته MDF با روکش طبیعی چوب یا MDF با روکش PVC تقسیم بندی می شود.
اما این تصور که دربهای ضد سرقت چینی نسبت به دربهای ضد سرقت ترک کیفیت پایین تری می باشند ممکن است تصوری غلط و نادرست باشد اما با وجود اجناس بی کیفیت چینی در بازار ایران می توان به خریدار درب ضد سرقت حق داد که این تصور را داشته باشد.
قیمت درب ضد سرقت چینی نسبت به قیمت درب ضد سرقت ترک پایین تر است وزن این دربها هم نسبت به نمونه مشابه ترک خیلی سبکتر هستند به طوری که می توان گفت که وزن یک درب ضد سرقت ترک با دو درب ضد سرقت چینی میتواند مساوی ی نماید .
همچنین مراحل نصب درب های ضد سرقت چینی آسان تر و سریع تر بوده هر چند که نصب درب ضد سرقت ترک هم بیشتر از ۱ یا ۲ ساعت زمان بر نخواهد بود.
در انتها لازم به ذکر است که مرغوبترین بهترین دربهای ضد سرقت حتی اگر از فولاد نفوذناپذیر بر طبق استانداردهای جهان ی هم طراحی و ساخته شده باشند بدون نصب قفل ضد سرقت فرق ی با یک درب چوبی معمولی نخواهد داشت.

اما در ادامه مطلب قصد داریم به شرح زیادتری در مورد این سه دسته بپردازیم.
۱-درب ضد سرقت ترک:

این نوع دربها به دو گروه دسته بندی می شوند:
الف) درب ضد سرقت ترک وارداتی
ب) درب ضد سرقت ترک مونتاژ داخل

الف)درب ضد سرقت ترک وارداتی:
قیمت درب ضد سرقت ترک وارداتی در مقایسه با دیگر دربهای ضد سرقت موجود در بازار ایران بالاتر است و از لحاظ کیفیت برتری قابل توجه ی نسبت به دیگر دربهای موجود در بازار دارا است .واردات این دربها بیشتر از کشور ترکیه است به دلیل آنکه نرخ های گمرکی آنها بسیار زیاد بیشتر از انواع دیگر دربهاست به همین جهت از لحاظ قیمت جهت مشتری گرانتر تمام می شود.
ب)درب ضد سرقت ترک مونتاژی:
دربهای ضد سرقت ترک که به صورت مونتاژی در داخل کشور تولید می شوند. این نوع دربها که هم از لحاظ ساختاری و هم از لحاظ کیفیت با نمونه وارداتی فرق هایی دارند اما با داشتن برگ برنده خود که همانا قیمت مناسب جهت مشتری است سهم بزرگی از بازار را تمالک کرده اند.

۲-درب ضد سرقت چینی:
کشور چین که در زمینه های مختلف واردات مستقیم به کشور ما دارد در زمینه دربهای ضد سرقت نیز توانسته اهمیت برای ای را برای خود تمالک نماید .درب ضد سرقت چینی موجود در بازار ایران را ممکن است بتوان از درب ضد سرقت با کیفیت پایین تا درب ضد سرقت با کیفیت بالا دسته بندی کرد اما در دسته بندی کلی چه از لحاظ قیمتی چه از لحاظ کیفیتی بین دربهای معمولی و دربهای ضد سرقت ترک طبقه بندی می شود.
۳-درب ضد سرقت ایرانی:
این نوع دربها که به طور کامل در داخل کشور تولید می شوند به نوعی میتوان آنها را تقلیدی از دربهای ضد سرقت ترک و دربهای ضد سرقت چینی دانست که با آوردن تکنولوژی ساخت و مصرف از دستگاههای مدرن گامی در بومی کردن این صنعت در ایران است .
اما هنوز به طور کامل نمی توان به تولیدات آنها به صورت محصولی با استانداردهای کیفیتی و امنیتی بالا نگاه کرد همین امر عدم استقبال سازندگان مالکان به خرید از این گروه از دربهای ضد سرقت است .
یکی از باورهای غلطی که در خریداران درب ضد سرقت وجود دارد این است که تعداد زبانه های درب هر چقدر بیشتر باشد به همان میزان درب ایمن تر است . این باور به واقع باوری نادرست است.چه بسا در بازار دربهای ضد سرقتی موجود می باشند که با وجود اینکه تعداد زبانه های قفل آنها کمتر است ولی از امنیت بالاتری برخوردار هستند .
دربهای ضد سرقت چینی که با ابعاد استاندارد ۲۰۵*۱۰۵و ۲۱۰*۱۰۵با بازشوی مفید ۹۰تا ۸۵ سانتیمتر موجود می باشند که در دو مدل MDF و استیل در بازار ایران موجود هستند . اما مدل های ۱/۵ لنگه با ابعاد استاندارد ۲۱۰*۱۲۰در بازار موجود هستند . ضخامت ورق رویه درب های ضد سرقت چینی در بازه ی ۴/.تا ۸/. میلیمتر است . پایین بودن ضخامت ورق رویه درب سبب می شود که با کوچکترین ضربه فرورفتگی هایی در سطح درب ایجاد می شود همین طور سطح درب به صورت مواج خواهد بود که اما موج شبکه بندی فلزی مواد پرکننده داخلی درب ضد سرقت هم در این امر اثر گذار خواهد بود.همانگونه که در همه دربهای ضد سرقت چینی در محل نصب دستگیره قفل ها با دو لایه شدن ورق رویه تقویت شده است ولی در صورتی که ضخامت رویه پایین باشد امکان خم کردن لنگه به وسیله اهرم وجود خواهد داشت و این مورد در موارد ایمنی درب ضد سرقت بسیار زیاد تاثیر گذار خواهد بود.
ب دولایه بودن ورق رویه در دربهای ضد سرقت در اطراف قفل، گاهی از فروشندگان درب ضد سرقت متاسفانه این دو لایه بودن را به همه پارت های رویه درب تعمیم می دهد.اما اگر ورق چارچوب دارای ضخامت کاست و با وزن لنگه درب تناسب خوب ی نداشته باشد، افتادگی لنگه درب ضد سرقت را سبب می شود که درب به خوب ی و روانی باز بسته نشده و در اصطلاح نمی توان آن را رگلاژ کرد.از نظر تعداد لولا همه دربهای ضد سرقت چینی موجود در بازار دارای ۴عدد لولا هستند که به صورت مخفی هستند که همین مورد به زیبا یی درب ضد سرقت یاری بسیاری می نماید و هم از نظر امنیتی اقطعا ل اهرم کردن درب از سمت لولا را غیر ممکن میسازد.

ضد حریق بودن این دربها جهت بالابردن ایمنی ساختمانها بسیار زیاد الزامی است :
این نوع درب درساختمانها جهت تامین فرصت و زمان مورد نیاز جهت افراد جهت فرار از آتش سوزی و همین طور جهت حفاظت از سازه اجزای ساختمان از درب ضد حریق استفاده می شود. این دربها که در پاگرد پله اضطراری ساختمان ها نصب می شوند وظیفه حفاظت از ساکنین در وقت آتش سوزی را دارند. در ساختار داخلی دربهای ضد حریق از پشم سنگ به عنوان عایق گرما ی مصرف شده که می تواند تا مدتها بعد از آتش سوزی از ورود آتش و دود به پله های اضطراری پیشگیری نماید.
دربهای ضد حریق مرغوب در بازار دربهایی هستند که دارای دستگیره آنتی پانیک باشند از ورق فولادی ۱/۵ میلیمتر در لنگه ها در چارچوب از ورق ۲میلیمتر استفاده شده باشد و قطعا دور تا دور لنگه درب با لاستیک درزگیر پوشیده شده باشد تا به وقت حریق با منبسط شدن مانع از رد شدن دود گازهای سمی به داخل پاگرد پله اضطراری شود.
نکته زیاد خیلی مهم در دربهای ضد حریق آن است که به طور عموم می بایست بدون سطح شیشه خور باشند مگر در موارد ی ویِژگزینشه که طبق مقررات مرجع وجود شیشه مجاز شناخته شده باشد.طبق مبحث سوم مقررات ملی ساختمان، درب ضد حریق می بایست در مسیرهای خروج اضطراری جانمایی و نصب شود.دربهای ضد حریق شبیه دربهای ضد سرقت موجود در بازار ایران از نوع بی کیفیت تا با کیفیت موجود هستند که همگی از نظر ظاهری به یکدیگر شبیه می باشند و تنها زمانی می توان فرق آنها را دید که کارآیی آنها را درمقابل با حریق دید .

به همین دلیل در گزینش درب ضد حریق موارد زیر را در نظر داشته باشید:
۱-پایداری در مساوی حریق بر حسب ساعت و دقیقه که از یک ساعت نمی بایست کمتر باشد.
۲-ضخامت ورق فولادی کار شده در داخل درب که نمی بایست از ۱ میل کمتر باشد.
۳-وجود دستگیره آنتی پانیک که به صورت ضربه ای در را باز می نماید از کیفیت مرغوبی برخوردار باشد.
۴-طبق استاندارد جهان ی ضخامت پشم سنگ میانه درب نبایستی کمتر از ۶ سانتی متر باشد.می توانید دیدگاه خود را بنویسید
choc شنبه 15 اردیبهشت 1397 01:12 ق.ظ
I got this site from my buddy who informed me concerning this web site and now this time
I am browsing this website and reading very informative content
here.
Foot Pain دوشنبه 16 مرداد 1396 07:41 ب.ظ
Hi would you mind letting me know which hosting company you're working
with? I've loaded your blog in 3 completely different internet browsers and I must say this blog loads
a lot faster then most. Can you suggest a good hosting provider at
a honest price? Many thanks, I appreciate it!
Foot Complaints یکشنبه 15 مرداد 1396 12:58 ق.ظ
Thanks for sharing your thoughts on faezoon20 - دسته بندی درب های ضد سرقت موجود
در بازار ایران. Regards
How can we increase our height? شنبه 7 مرداد 1396 02:30 ب.ظ
Hi to every body, it's my first go to see of this webpage;
this website consists of awesome and actually fine information in support of readers.
manicure سه شنبه 22 فروردین 1396 09:53 ق.ظ
Its like you learn my mind! You appear to grasp so much approximately this, such as you wrote the e book in it or something.
I feel that you can do with some p.c. to drive the message home a bit,
however instead of that, that is excellent blog.
A great read. I'll definitely be back.
manicure دوشنبه 21 فروردین 1396 05:54 ب.ظ
I could not refrain from commenting. Perfectly written!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر